| yulya121291 a întrebat:

Am 21 de ani si sunt si cam slabuta am in jur de 40 kg (tot incerc sa ma ingras in diferite feluri si nu reusesc deloc) iar de aproximativ 8 luni nu imi mai vine menstruatia cum ar trebui, adica lipseste ( in 8 luni mi-a venit de 2 ori ) si nici gravida nu raman. Tin sa spun ca inainte de astea 8 luni am luat anticonceptionale 5 luni (atunci imi venea imediat cum terminam pastilele) dar dupa cele 5 luni a inceput sa imi lipseasca. Ce credeti ca ar putea fi.....ma tot bate gandul sa ma duc la un medic, ca sper sa nu am vreo problema si sa se agraveze mai rau stand asa. Va rog frumos sa ma ajutati cu cateva pareri, multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Trebuie sa te duci urgent la medic. Probabil ai un dezechilibru endocrin (tiroida sau hipofiza) care iti afecteaza si greutatea dar si ovarele

2 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la un endocrinolog neaparat.

| CryChristiAN a răspuns:

Problema cu glandele endocrine.