| yulya121291 a întrebat:

Ma numesc Iulia, am 21 de ani, de cand mi-am inceput viata sexuala ( un an jumate ) imi vine menstruatia la 2-3 luni, am folosit anticonceptionale 5 luni si atunci imi venea normal, cand terminam pastilele... de 6 luni nu le-am mai luat si a inceput vechea poveste. Vreau sa raman si gravida si nici asta nu reusesc. Ma tot gandesc ca ma duc la un control poate am ceva, dar imi este aiurea ca nu am mai fost niciodata...voi ce parere aveti? Multumesc frumos :*

Răspuns Câştigător
| nico097 a răspuns:

Buna.Pai de la anticonceptionale ti se deregleaza menstruatia deoarece ai obisnuit organismul asa.Ai face foarte bine sa te duci la un ginecolog sa nu ai alte plobleme.Eu mai nou mi-a spus un doctor de boli interne ca s-ar putea sa am chist pe ovarul drept deoarece sunt umflata putin si n-am ajuns nici acum la ginecolog nu ca mi-ar fi frica dar m-am saturat sa ma plimb pe la doctorii.Si eu imi doresc enorm sa am copii dar nu s-a intamplat pana acum sa raman.Ca sa ramai insracinata trebuie sa faci un test sa vezi cand este perioada de ovulatie.Multa sanatate si mergi la un ginecolog sa te consulte nu ai de ce sa te temi eu am fost de n ori.

| yulya121291 explică (pentru nico097):

Multumesc frumos de raspuns! Du-te si tu la ginecolog sa nu fie prea tarziu cand te hotarasti tu. Ai grija de tine, te pup

| nico097 a răspuns (pentru yulya121291):

E o sa ma duc asa suntem noi femeile pe noi ne punem pe ultimul loc da asta este multa sanatate.