| Dami1520 a întrebat:

Am auzit ca ar fi o clinica in care se poate face "aspirarea" tuturor nodulilor mai mici de 3 cm, dintr-san. Stie cineva mai multe informatii? Am mai multi noduli in san si nu as vrea sa ma operez in fiecare loc pentru a scapa de ei si am auzit ca ar fi aceasta procedura prin care poti scapa de ei, doar cu o singura cicatrice si se aspira toti nodulii din san.
Vreau sa scap de ei, deoarece va trebui sa fac FIV si aceasta procedura creste riscul ca nodulii sa se mareasca si nu voi putea sa ii mai scot, decat prin operatie chirurgicala. Asadar, ei fiind acum sub 3 cm ii pot aspira fara operație chirurgicala si reduc sansele de a mai creste.
Astept informatii, daca stie cineva ceva.
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt interesata de numele acelei clinici, te rog intreaba persoana de la care ai auzit asta.