| anonim_4396 a întrebat:

Bună! Am avut contact sexual protejat dar prezervativul s-a rupt. Am luat Escapelle la aproximativ o oră după iar după 6 zile am avut sângerări (efecte adverse). Menstruația trebuia sa vina pe 16 dar deja întârzie de 3 zile. Este normal? Țin sa menționez ca îmi este puțin teama și ca am dureri de burtă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Uita de menstruatie, ca nu mai vine regulat pe urmatoarele 6-12 luni, din cauza efectelor adverse severe, date de Escapelle!
Cum o asemenea bomba hormonala se poate lau 1 singura data in viata unei femei, din cauza efectelor toxice care ii afecteaza si modifica sistemul hormonal, se recomanda la sex de acum inainte numai folosirea prezervativului, dar de masura corecta, ca sa nu se mai rupa.

Prezervatiul se rupe doar dintr-un singur motiv: este prea mare/larg pentru pensiul bar\iatuluim rasucindu-se pe penis in timpul sexului, pana se intinde la maxim si pocneste.
Baiatul trebuie sa lase rusinea la o parte cand cumpara de la farmacie sau magazin aceste prezervative, cerand masurile 47mm sau 49mm pe care le incearca acasa, fiinda un prezervativ trebuie sa intre fortat / foarte greu pe penisul erect si sa stea perfect intins, fara sa faca cute sau pliuri, in felul asta nu se mai poate misca sau rasucii si nici nu mai are cum sa alunece sau se rupa.

| 1234568807 a răspuns:

Fa-i cadou partenerului tau sexual un mp3 care peste 9 luni o sa cante numai hituri de calitate