| GabiB12 a întrebat:

Am avut un accident si am fost dat cu betadina pe fata si mi-a ramas o pata rosie. Ce as putea face ca sa scap de ea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| CMIonut a răspuns:

Ai folosit betadina pe zona cutanata? Cred ca mai bine utilizai Advantan.e mai bun..Nu prea stiu ce legatura ar avea pata rosie cu betadina, poate esti alergica la iod. sper sa te faci bine.
Incearca sa te dai cu o crema care contine miere sau laptisor de matca.