| HelpAngel a întrebat:

Am avut un fel de alunita, stiti voi, iesita in afara, ca o coaja maronie, pe gat. M-am scarpinat de mai multe ori in zona aceea si am rupt-o, pana la urma. Nu mi-a curs sange, de fapt nici n-am simtit cand am rupt-o. Stiu doar ca acum am o urma abia vizibila. E ceva periculos? Pot sa fac cancer? sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| OoBunnyoO a răspuns:

Probabil era un neg. Nu cred ca vei pati nimic. Daca era periculoasa ar fi sangerat, nu ar fi disparut. Insa urmareste locul. Daca vezi ca incepe sa creasca sau sa se transforme intr-o rana care nu trece, du-te la doctor.

| MAX4456 a răspuns (pentru OoBunnyoO):

Da,ai dreptate, si mie mi s-a intamplat la fel am rupt-o, bine ca nu mi-a curs sange, dar unui prieten al meu i s-a intamplat asa ceva, doar ca atunci a sangerat, si a ajuns in spital.

| MAX4456 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat asta mai de mult, dar n-am murit, deci stai linistit.happy