| nuconteaza777 a întrebat:

Buna,am băut niste pastile de novaphane ACM,și mii foarte greață de la ele, le simt gustul oribil și chiar secrețiile vaginale miroase ca pastilele! Doamne ajutați mă cum sa scap de aceste senzații mari de greata, mi se întoarce înapoi! Ce sa fac

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ceai și apă. Se elimină treptat.

| Sonia822 a răspuns:

Sunt pentru par si unghii? Pt unghii aplica uleiul Vitamina A, se intaresc de la prima aplicare chiar. Renunta la pastile, eu am luat Revalid, si fix dupa 3 luni am inceput sa ma maresc. Dupa 3 luni ma durea zilnic stomacul, simteam mereu nevoia sa mananc pentru a nu ma mai durea. M-am ingrasat 10 kg, au trecut 15 ani de atunci si am ramas cu burta. mi-au stricat sistemul imunitar, nu mi-am mai revenit...

| nuconteaza777 explică (pentru Sonia822):

Da sunt pentru par și unghii
Strașnic... sad

| Sonia822 a răspuns:

Ia o radacina de ghimbir de la Lidl, pune in blander, sau la aparat de suc, adauga lamaie, pune in apa, bea pe rupte. Daca e concentrat, ustura putin, trece greata. Daca poti sa bei cateva guri, doar suc de ghimbir cu lamaie, fara apa, cu atat mai bine. Daca nu gasesti ghimbir, bea zeama de la un borcan cu gogosari, sau pune o lingurita de opte la o cana de apa de 250 ml