| Roxanutzag a întrebat:

Bună, am citit raspunsuri despre efectele secundare ale tatuajelor. Intreb si eu daca e posibil de la tatuaj sa apara pete rosii/vișinii in talpa piciorului? Daca stie cineva din ce cauza si cum trebuie tratata problema? As dori seriozitate.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

De la tatuaje poate sa ti se rosasca, umfle sau irite zona dar trece nu este ceva grav.Doar ca trebuie sa ai grija la ce salon iti faci si cat e de steril pentru ca daca nu e foarte curat poti sa iei si boli cu transmitere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie nu mi s-a intamplat asta niciodata(si am mai multe tatuaje), si nici nu am auzit vreodata de asa ceva.
Sigur este o alta problema. Poate fi o micoza.Consulta un medic.

| Alexandruuu88 a răspuns:

Daca nu s sterilizatate da, poți sa te si infectezi

| pixxie93 a răspuns:

Bună, nu nu este posibil să îți apară reacție adversă / secundară, în niciun caz pe tălpi. În cel mai rău caz de la tatuaj te poți irita pe locul acela sau pe lângă. Doar roșeață, și nu durează decât câteva ore. Eu am avut usturimi la unul dintre tatuajele mele. Deci nu este de la tatuaj. Multă Sănătate!