| maly012 a întrebat:

am de aproximativ o luna un cos mare, pe sub piele.m-am dat cu unguent de galbenele si cu Lara dar nu au avut niciun efect...stiti cu ce as putea sa ma dau sa imi treaca? ...multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LittleBlackDress a răspuns:

Am auzit de acest medicament. Din cate am inteles este medicamentul cel mai recomandat impotriva acneei dar se elibereaza numai pe baza unei retele luate de la dermatolog. In concluzie, nu il poti avea decat daca mergi sa consulti un medic care va hotara daca este bun pentru tine. Riscul folosirii ei este ca ti se poate inrosi pielea sau usca si poti simti arsuri, dar nu la toate persoanele. Oricum, nu stiu daca ce ai tu de o luna sub piele este un cos normal ce poate fi vindecat cu tratamente de acnee, de aceea iti zic sa mergi la un dermatolog.

4 răspunsuri:
| Timeea2001 a răspuns:

Buna! Am si eu multe cosuri si ma tratez cu o crema pe nume Eryfluid! Sper sa-ti treaca!

| H3ADsHoT a răspuns:

Sigur ai facut hernie in primul stadiu

| LittleBlackDress a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa mergi la un medic dermatolog. El se va uita la cosul tau si iti va prescrie o crema sau o solutie speciala pentru tine si problema ta pentru ca sa iti treaca si mai repede.

| maly012 explică (pentru LittleBlackDress):

Dar de Zynerit, ce spuneti? e bun?

| LittleBlackDress a răspuns (pentru maly012):

Am auzit de acest medicament. Din cate am inteles este medicamentul cel mai recomandat impotriva acneei dar se elibereaza numai pe baza unei retele luate de la dermatolog. In concluzie, nu il poti avea decat daca mergi sa consulti un medic care va hotara daca este bun pentru tine. Riscul folosirii ei este ca ti se poate inrosi pielea sau usca si poti simti arsuri, dar nu la toate persoanele. Oricum, nu stiu daca ce ai tu de o luna sub piele este un cos normal ce poate fi vindecat cu tratamente de acnee, de aceea iti zic sa mergi la un dermatolog.