| Idkabrua a întrebat:

Bună...am depresie de ceva timp.și într o seara mi.a venit în cap ca le pot face ceva rău alor mei sau mie,cred ca am tulburare obsesiv compulsiva, e frica de a pierde controlul și de a le face ceva chiar dacă știu ca nu vreau sa o fac.cei care va confruntați cu astfel de gânduri care devin obsesive, ce faceți ca să le înlăturați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dullcat a răspuns:

Buna.Cauta sa mergi la psiholog deoarece nu prea functioneaza sa iti pui tu singur/a diagnostic si sa rezolvi tot pe cont propriu. Daca inca esti la scoala nu trebuie sa platesti pentru sedinte.

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| CozacFlavius a răspuns:

Spunele ca nu esti ok, vorbeste despre problemele tale cu ei, si neaparat sa mergi la psiholog, ai grija de tine si sa nu faci vreo prostie... sănătate