| Claramariazz a întrebat:

Bună seara. Am 18 ani și sufăr de tulburare obsesiv compulsivă. Am mers și la terapie și la psihiatru. Nimic nu merge dacă a fost cineva în situația asta as vrea sa știu cum a făcut sa treacă peste și sa numai bag în seama toate gândurile. Nu am încredere deloc în mine am impresia ca o sa fac ceea ce gândesc. Mulțumesc anticipat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ValentinMihai78 a răspuns:

Multă sănătate și putere de a trece peste necazurile provocate de această problemă medicală!
Acestă boală e fără leac și este nevoie de multă iubire din partea familiei, este nevoie de atenție, ascultare și acceptare a situației în care vă aflați!

| Anonim430 a răspuns:

Tulburarea obsesiv compulsivă poate fi stresantă și gravă dar NU este incurabilă. Există mereu tratament.
Dacă vrei, poți instala aplicația DARE. Vei învăța cum să-ți accepți anxietatea, și astfel se va diminua