| anonim_4396 a întrebat:

Buna happy Am endometrioza si asta e ultima zi de menstruatie. M-au luat niste crampe atat de puternice si un simptom pe care nu l-am mai avut. Odata cu crampele au aparut niste dureri puternice de stomac. Au fost atat de puternice incat mergeam aplecata de durere. Au vreo legatura cele 2? Am luat un algocalmin si un Malox pentru ca saptamana asta am mai experimentat acest simptom si mi-a trecut cu aceste medicamente

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| romeo78 a răspuns:

Https://www.medicover.ro/......,179,n,295
Da, are legătură! Sănătate!

| Donsavas a răspuns:

Ia un omeprazol/pantoprazol înainte de a lua orice medicament, pentru a preveni durerile de stomac.