| XZX213 a întrebat:

Buna, am facut analiza pentru HIV, virus hepatic B si virus hepatic C. toate au iesit negative dar as vrea sa vorbesc cu un doctor sa ma lamureasca in legatura cu cateva lucruri, unde as putea merge? stiu ca e legat de BTS( boli cu transmitere sexuala) dar nu stiu cum se numeste ramura medicinei care se ocupa de asa ceva, dau funda, multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Ramura medicii care se ocupa cu bolile cu transmitere sexuala este dermatovenerologia, dar analizele trebuie interpretate de medicul tau de familie. Mergi intai la el, daca nelamuririle tale necesita un alt medic, te va trimite el.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Dermatologie- Venerologie se numeste ramura medicinei care se ocupa cu boli cu transmitere sexuala.

| Elena9328 a răspuns:

Ginecologie