| Necunoscutu92 a întrebat:

Buna, am făcut analize medicale si au iesit mai mari decât normal. Iar medicul de familie m-i-a zis sa iau 8 pastile in același timp, pastile diferite S-AR putea sa pățesc ceva gen sa intru in coma sau etc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| andy14 a răspuns:

Salut, daca doctorul asa spune asa faci, doar sa fi atent la ce zice, cum sa le iei eventual noteaza le ceva sau cere o schema.

2 răspunsuri:
| Ha0t1c a răspuns:

Nu, nu sunt luate de capul tau, la întâmplare. Asta este tratamentul tau, asigura-te ca ai inteles bine frază cu "toate în același timp" sau toate pe Zi, adică 8 pastile pe Zi, în diferite momente ale zilei.

| gvrmaria a răspuns:

Daca medicul de familie ti-a prescris pastilele atunci ar trebui sa fie in regula. Daca nu esti sigura ar trebui sa mai cauti o alta opinie.