| Xalion a întrebat:

Am fost diagnosticata acum ceva timp cu uter retrovers. Ideea e ca, desi am inteles ce e de fapt, pe moment nu ma intereseaza atat de rau pentru ca sunt minora deci nu vine vorba despre un copil, dar ma gandesc ca la un moment dat va veni si timpul meu si as vrea sa intreb : Cat de greu ramai insarcinata? Am inteles ca in anumite pozitii e mai usor. E adevarat ca exista posibilitatea ca uterul sa nu se dezvolte odata cu fatul iar fatul sa moara? Pe langa asta, durerile insuportabile la menstruatie sunt la ordinea zilei. Am stomacul praf de la medicamente asa ca, ce mi-ati recomanda pentru dureri? Si ultima intrebare: E adevarat ca femeile cu uter retrovers simt dureri in timpul actului sexual?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| roxyroy a răspuns:

Si eu am probleme de genul dar nu iau nimic fara recomandarea medicului.