| Annnonimm a întrebat:

Buna
Am fost diagnosticata cu anxietate generalizata si ipohondrie si dupa o saptamana de atacuri de panica Am luat distonocalm.
Este normal sa te simti somnoros dupa? Îmi simt pleoaple gele si picioarele ca si cum sunt slabite.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da,Distonocalmul te calmeaza si favorizeaza somnul. cand somnul este favorizat, picioarele si păleoapele cad jos.Ca doar nu a dormit nimeni mergand pe strada. laughing Insa nu trebuie sa iei medicamentele decat cu prescriptie.

| Annnonimm explică (pentru anonim_4396):

Da asa de somnoroasa ma simt laughing)
E prima data când am luat si nu am stiut la ce sa ma astept cei drept m-a calmat bine dupa o saptamana agitata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annnonimm):

Ai grija cu aia ca nu se ia dupa ureche.Doctorul iti poate prescrie numai dupa o analiza, in functie de varsat, greutate si gravitatea situatie. Daca iei dupa ureche ai ocazia sa ramai adormita de tot.Nu glumesc.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annnonimm):

Se vede ca ai probleme de socializare depoarfece iti ascunzi numele.Un pas catre vindecare este socializarea si pe internet dar si in viata reala.Nu fi singuratic/a si retras/a. Socializeaza.

| Annnonimm explică (pentru anonim_4396):

Sa stii ca sunt de obicei o persoana care sta in banca mea si mai mult pentru ca am fost de atatea ori insultata pentru anxietatea pe care o am deparca mie îmi place sa fiu asa sau eu am ales sa am atacuri de panica zilnic.
Asa ca prefer sa fii anonim pentru ca oameni nu inteleg si mersi ca mi-ai raspuns si la cealalta intrebare cu pisica. ^-^

| anonim_4396 a răspuns (pentru Annnonimm):

Stiu,te cred, am trecut si eu prin ce treci tu, plus si iubita mea la fel. Cu timpul si intelegere se vede imbunatatiri in viata ei.Iti doresc sa treci cu bine peste toate.happy

| Candrea_Elvira_1988 a răspuns:

Salut, da-este una dintre reactiile lui adverse. banuiesc ca ti-a fost recomandat de catre un medic. Nu este insa cel mai bun tratament. Citeste despre : http://secom.ro/produse/portofoliu/gaba/ si despre http://secom.ro/produse/portofoliu/5-htp/

| Annnonimm explică (pentru Candrea_Elvira_1988):

Da mi-a fost recomandat, doar ca nu l-am utilizat pana acum ci mai luam din când in când extraveral dar foarte rar.Doar ca am avut o saptamana foarte grea cu atacuri de panica zilnic si nici nu sunt in tara asa ca am avut la mine doar distonocalm.
Vad ca ma calmat destul de bine si ma simt asa de adormita parca tot corpul e adormit.