Întrebare recomandată | Piticu1 a întrebat:

in urma cu 2 saptamani m-am operat de apendicita si Diverticul meckel. As vrea sa stiu de ce nu am voie sa mananc dulciuri gen ( ciocolata; ciocolata alba, neagra,). Ce se poate intampla daca mananc ciocolata?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| noktambul a răspuns:

Pentru ca dulciurile (ciocolata) constipa. Si cand o sa mergi la buda si o sa incepi sa te scremi s-ar putea ca operatia sa-ti crape. Ce mama dreak, chiar nu poti sa ai cateva zile rabdare fara dulciuri?! Sanatate maxima iti doresc!
\

| Baton a răspuns:

Aceste informatii le poti afla de la medicul tau de familie deoarece este cel mai in masura sa iti raspunda