| BambiSd a întrebat:

Am greturi foarte des si ameteli dimineata. Din pacate am si fibrom uterin.Sa fie din cauza lui sau este o alta cauza? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Greaţa NU cred că are vreo legătură cu fibromul uterin!
NU există nici o legătură între acestea; dar ameţelile pot indica o ANEMIE datorată sângerărilor abundente/hemoragiei :(

Vezi detalii despre fibromul uterin la linkul :
http://www.romedic.ro/fibromul-uterin

http://www.sfatulmedicului.ro/Uterul-si-probleme-lui/fibromul-uterin_1112

Ar fi indicat un control la medicul de familie şi analize pentru confirmarea anemiei ( ori alte investigaţii suplimentare )...

Toate cele bune şi multă sănătate.