| marirafiq a întrebat:

am si eu o intrebare,menstruatia mea este foarte ciudata,in prima zi,au fost cateva picaturi,si pana a doua zi nimic dupa aceea din nou,ceva mai normal,nu m-a tinut decat doua zile si,azi dimineata am avut niste greturi, ameteli... poate fi o sarcina, si sa imi vina si menstruatia? nu ma protejez

8 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Daca ai facut protejat nu ai de ce sa te agiti.Dar eu spun ca ti-s-a dereglat Menstruatia.Cauza poate sa fie diversa dar cea mai obisnuita acum e raceala netrata la timp. Poate ai trecut si printr-o perioada de stres.A stai ca acum am observat -Cum nu faci protejat? Normal ca da cel mai probabil sa fie asa. Daca si-a dat si drumu in tine e clar.Totusi spera sa fie o raceala. Indiferent cum o faci daca nu te protejezi si sunt multe metode, poti sa ramai.Pe Viitor ai grija.

| marirafiq explică (pentru Danysan):

Ma sperii! sper sa fie o dereglare totusi, am luat acum ceva timp pastila de a doua zi asi am auzit ca iti deregleaza menstruatia rau. oricum mersi, de raspuns

| Danysan a răspuns (pentru marirafiq):

laughing

| Kirito21 a răspuns:

Este posibil sa iti vina menstruatia si peste sarcina dar tine mai putin decat de obicei. pentru linistea ta incearca sa faci un test de sarcina.

| marirafiq explică (pentru Kirito21):

Pai asta sa si intamplat, m-a tinut putin, si este foarte inchis la culoare!

| Kirito21 a răspuns (pentru marirafiq):

Cat timp a trecut de la ultimul contact sexual neprotejat?

| marirafiq explică (pentru Kirito21):

Nu ma protejez, asta e si problema...el imi spune ca AI GRIJA SA NU RAMAI GRAVIDA dar nu ma protejeaza, eu imi doresc un copil, dar el nu stiu ce vrea sa zica cu asta...

| Kirito21 a răspuns (pentru marirafiq):

Pai daca nu folositi nicio metoda de contraceptie el este cel care ar trebui sa aiba grija. Ai incercat sa vorbesti cu el vreodata despre faptul ca iti doresti un copil? Acum depinde ce varsta aveti este posibil ca el sa nu se simta inca pregatit pentru acest pas dar este bine sa vorbiti comunicarea este foarte importanta intr-o relatie.Si mare grija cu pastila de a doua zi pentru ca este o masura extrema si nu este indicat sa o folosesti des. Daca tot nu vrea sa ramai insarcinata ar putea macar sa incerce metoda Coitus interruptus.