| Antonia679 a întrebat:

Am înțeles că dacă porți ochelari și ai dioptrii cat de cat mari poți sa îți iei scutire medicală sa nu faci sport. E adevărat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu exista asa ceva, doar eventual "scutire" de la unele exercitii.
Fara sport te ingrasi de nu vei avea nevoie de ochelari sa observi.

| darrio2007 a răspuns:

Doar puturosii cred asa ceva. Nu e adevarat.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adeavrat!
Nu stiu cine a glumit pe seama ta, dar problemele cu vedera nu te vor scutii de ora de sport, care-i atat de importanta pentru dezvoltarea fizica a copilului.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Doar daca ai afectiuni mai grave, gen desprinde de retina samd.
dar nu vad scopul scutirii de sport daca nu ai cu adevarat o afectiune. sportul e sanatos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit prost. Nu are nici o legătură ochelarii cu sportul. Numai la gimnastica dar sigur vezi puțin fără ochelari ca doara nu ești oarba.
Pentru. S: port ochelari și nu am auzit în viața mea de asta rolling on the floor

| AndreiWeisz a răspuns:

Nu, e fals. O gramada de sportivi au nevoie de ochelari, nu e un obstacol. Lasa lenea si fa sport

| Antonia679 explică (pentru AndreiWeisz):

Nu am spus ca mi-e lene sa fac sport. Voiam doar sa știu o chestie. Însă toți dați niște răspunsuri răutăcioase.

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Antonia679):

Welcome to the internet big grin

| H321G4U5 a răspuns:

Nu nu este.Nu are nici-o legatura.