| anonim_4396 a întrebat:

am intretinut contacte sexuale cu prietena mea neprotejat, ea fiind perfect sanatoasa. In urma cu cateva zile si-a facut analizele si dupa vreo 3 saptamani in care am facut-o in fiecare zi mi-au aparut pe capul penisului niste bubite rosii si micute, aproape ca au disparut de tot ieri. Iar azi au aparut din nou mult mai multe si mai mari de vreo 3 zile nu am mai avut nici un contact sexual cu ea si nu este vorba de igiena facem baie amandoi de 2-3 ori pe zi + ca ea are si un tub cu care isi spala pereti vaginali cu apa si bicarbonat. Care ar putea fi problema si cu ce as putea sa o tratez in casa am doar fluocinolon si momentan nu prea pot sa trec pe la farmacie pana luni. Credeti ca fluocinolon ar ajuta? Se poate sa fiu alergic la bicarbonat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| CuriousStuff a răspuns:

De ce isi spala vaginul cu bicarbonat? Vaginul trebuie sa aiba un anumit Ph, din mai multe cauze, de ce sa il speli cu bicarbonat? Vaginul trebuie sa fie acid, nu alcalin. Poate sa faca infectii urate daca se joaca cu asta. Si probabil ce ai tu e tot o infectie din cauza asta. Mergeti amandoi la medic, tratamentul pentru astfel de probleme se face in cuplu.

| presus a răspuns:

Cum sa isi spele vaginul cu bicarbonat? Sfatul meu este sa se opreasca din a face asta. In primul rand, nu-i face bine ei, dar nici tie. Tu probabil ai facut o ciuperca, dar nu sunt sigur. Cel mai bine este sa mergeti amandoi si sa consultati un medic daca problema persista.

| Nustiucinece a răspuns (pentru presus):

Multumesc mai astept 2-3 zile sa vad daca trece daca nu o sa ma duc la medic. bubitele au inceput sa se face albe e un semn bun sau?

| presus a răspuns (pentru Nustiucinece):

Sunt diferite tipuri de bubite si infectii, nu stiu ce sa zic. E de preferat prezervativul pentru a nu regreta mai tarziu, chiar daca nu ai aceeasi placere. Abtine-te de la sex cateva zile, prietene. Daca nu dispar, consultati medicul amandoi. Numai bine!