| Tukann a întrebat:

De cateva zile sub capul penisului mi.au aparut ceva bubite de culoarea penisului sunt micute. Stiti de ce apar sau sunt normale ...Nu AM fACUT SEX NEPROTEJAT...Pot aparea mai multe?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Bubitele de culoare alb-galbuie pot fi simple cosuri cu sebum care se formeaza in porii pielii penisului daca sunt situate la baza firelor de par existente pe suprafata preputiului. Dar mai pot exista si asa numitele papule perlate peniene (PPP) care sunt de fapt tot niste bubite cu aspect de cosuri dar acestea sunt situate imprejurul coroanei glandului (capului) sau pe zona sanatul balanopreputial, adica adancitura sub forma de sant cea care exista intre gland si trunchiul penisului. Pentru a afla mai multe informatii si date in cazul in care ar putea fi vorba despe papulele perlate, (aceasta posibilitate), acceseaza si citeste articolul in care este tratata aceasta afectiune. Multa sanatate! http://www.romedic.ro/papule-perlate-peniene.

4 răspunsuri:
| DOOOPX a răspuns:

Se mai intampla la unii, nu e nimic vor disparea, desigur la unii mai repede, la unii mai greu, si da pot aparea mai multe, dar vor disparea tot asa, cum au aparut.

| AlexTeAjuta a răspuns:

Nu stiu exact de la ce sunt mi se pare ca apar ca o iritatie stai linistit iti trec am avut si eu bafta!

| ArtisticPictures113 a răspuns:

Da si in in nodul curului apar!