| Master2001 a întrebat:

Am jucat fotbal și am picat pe mana, gen am pus palma jos și cu greutatea corpului pe ea. Si m-a durut încheietura pe moment. Dar acum nu ma doare doar cand mișc în unele poziții ( sus jos) destul de tare si doar in partea de sus și de jos a incheieturii restul e tot ok. Ce pot avea? Ca amu cu covidu n-am prea merge la spital.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Cksihja a răspuns:

Au mai păți și alți copii așa, au căzut și și-au rupt mâna.

| Pati2500c a răspuns:

Incearca sa nu o mai misti. Pune gheata acolo, ia o crema de la farmacie. Daca durerea persista si te ingrijorezi mergi la doctor. Sau apeleaza doctorul de familie

| UOS a răspuns:

Probabil ti-ai luxat muschiul mainii sau doar ai facut o intorsatura
Tind sa precizez faptul ca NU SUNT MEDIC, dar am patit ceva asemanator, incearca a folosii cuburi de gheata sau baga o sticla de apa in congelator, cand se va face gheata incearca a o pune in zonele care te dor si incearca a misca mana usurel astfel incat sa nu ramai cu ea asa.
Trebuie sa o minsti delicat pentru a nu agrava situatia pana vei avea accesul la un cadru medical! Sper sa fie de folos acest raspuns iar tu sa te faci bine! Ai grija!