| anonim_4396 a întrebat:

Bună.Am luat 10 pastile de nurofen forte, 2 de paracetamol si 2 de algocalmin in acelasi timp voi pati ceva daca nu ma duc la medic.Este prea tarziu sa nu salvarea dupa 24 de ore? Tin sa zic ca au trecut deja 3 ore de la ighitirea acestor medicamente.

Cine s-a mirat, da am incercat sa ma sinucid am incercat chiar sa-mi ta¡ v€n€le dar m-a durut prea tare si mi-am dat seama cand de mult inseamna viata si vreau sa continuii aceasta viata frumoasa.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| LuizaMBadea a răspuns:

Bună! In primul rand vreau sa îți spun ca oricine ai fi si cate probleme ai avea și cat de tristă/tristă simți ca esti, viața merită încercată mai mult de 14 ani! Văd ca ai scris ca ai anxietate și depresie de 2 ani, ai incercat sa mergi la un psiholog? Te rog sa imi raspunzi sau sa imi dai un mesaj in privat, simt ca te pot ajuta. Am intrat întâmplator pe TPU, am dat de intrebarea ta si am simtit sa imi fac cont doar ca sa îți răspund, nu știu exact cum se foloseste aceasta platformă, am incercat sa îți dau mesaj provat, dar nu reușesc.

| SapLla a răspuns (pentru LuizaMBadea):

Luiza am vazut mesajul tau, din pacate nici mie nu.mi merge sa.ti scriu.Multumesc pentru grija, dar nu stiu daca ma potii ajuta cu ceva. Oricum sunt mai bine acum, mi-a ramas taieturi de cand am incercat sa.m¡ t@i v€n€le.Am observat ca nu ma.i am gandurile pe care le aveam inainte (cel putin pana acum ) probabil durerea fizica a inlocuit durerea emotionala.Am decis ca nu o sa ma duc la spital deoarece nu au aparut semne de supradoza (probabil datorita faptului ca am migrene cronice si i.au frecvent nurofen, agocalmin, paracetamol). Chiar imi doresc sa ma fac bine dar nu am cum sa le spun parintilor ca imi trebuie un psiholog.

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Mă mir cum de inca scrii aici. Daca nu este la misto. Dar daca scapi cu viata iti recomand un psihiatru. In cel mai fericit caz.

| dullcat a răspuns:

Sper ca ai scris la misto, nu pe bune...Da, suna la salvare.

https://www.facebook.com/......449092538/

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nurofen e safe.

| Celdrept a răspuns:

Nu o sa poți mâine să mergi la școală, nu o sa mori dar o sa ai dureri de cap groaznice.

| GeaninaGeanina782 a răspuns:

Sa iti pui capat zilelor la 14 ani … nu am cuvinte sincer. Cu un psiholog ai incercat sa vorbesti? Parintii tai unde sunt?! Suna la salvare esti doar un copil fara minte sincer.

| SapLla a răspuns:

Sa sun salvarea*

| SapLla a răspuns:

Este pe bune, chiar imi este frica sunt cam 4000 mg de ibuprofen.Nu pot suna la salvare acum si maine ma duc la scoala si nu vreau sa-mi fie rau pe acolo (am 14) sufar de la 12 ani de depressie si anxietate.