| anonim_4396 a întrebat:

Am incercat azi sa ma sinucid luand 4 pastile de paracetamol una dupa alta.Acum imi pare rau c-am facut asta si as vrea sa stiu daca voi pati ceva? Ajutati-ma, va rog.

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

4 pastile de paracetamol sa te sinucizi?
eu zic ca sa scapi de o raceala mai naspa si cam atat

| Fatamuntilor a răspuns:

Daca ai ajuns sa scrii aici, ai scapat.

| WaterDrop a răspuns:

4 pastile nu sunt nici pe departe indeajuns de multe pentru sinucidere.Vei fi bine.

| Caro34 a răspuns:

Mai intai scrie-ne pentru ce voiai sa te sinucizi? As vrea sa stii ca puteai muri ca eroul fara sa intelegi ca ORICE PROBLEMA ARE O SOLUTIE, iar aici mereu gasesti pe cineva care sa te asculte, sa te ajute, sa-ti dea un sfat rapid, insa MOARTEA NU ESTE O SOLUTIE! Cand vei intelege ca esti o fiinta valoroasa, ca unicitatea ta e importanta, ca viata este exceptionala; are vreun rost sa vrei sa mori? Eu zic sa te gandesti mai bine si sa-mi scrii aici sau pe privat, motivul pentru care hotarasei sa lasi frumusetea acestei vietii! Numai bine!

| anonim_4396 explică (pentru Caro34):

Nu exista Nicio Soluție.

Aici, nimeni nu ma poate ajuta.

| Caro34 a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca m-ai facut curioasă! Ce D-zeu de problema nu are in lumea asta solutie? Cand avem o problema, cu ea avem si solutia... Nu vine fara macar o soluție!