| nadialupu567 a întrebat:

Bună, am luat timp de 2 ani anticoncepționale yasmin, iar luna asta am decis să fac o pauză, normal menstruatia cu pastilele trebuia să îmi vine în 8(vineri), oare fără pastile se schimbă data sau sunt șanse să întârzie mult?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Xox0 a răspuns:

Sunt hormonii care se regleaza si data nu o stie nimeni, decat corpul tau. Dar da, e posibil sa ti se schimbe data.

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la ginecolog, cine vrei sa ghiceasca?

| Violleta2022 a răspuns:

La intrebarea asta nu-ti poate raspunde nimeni de pe fata pamantului, fiindca nu avem cum sa investigam hormonii din corpul tau, ce decid ei.
Fii pregatita cu tampoane si vezi tu daca-ti vine sau nu.

| Violleta2022 a răspuns:

In orice caz, ti-as sugera sa nu te mai intorci niciodata la anticonceptionale a Yasmin si Yazz, fiindca au murit mii de femei in lume din cauza lor, iar America, Canada si Australia le-au interzis.

Nu am inteles de ce Romania inca le prescrie femeilor, dar banuiesc ca este vorba de sumele mari oferite de companiile farmaceutice, pe care le primesc medicii care le recomanda femeilor, ca pana la urma nu-i doare pe ei daca tu faci cancer sau infarct si mori.

Recomanda la sex folosirea PREZERVATIVULUI care nu are nici un efect secundar, nu mananca, doare, musca, strange si costa doar 2 lei bucata.

| nadialupu567 explică (pentru Violleta2022):

încurci yasmin cu yazz, yasmin nu e interzis in nici o țară, și mi-a fost prescris de ginecolog, mă gândesc ca nu e idiot

| Violleta2022 a răspuns (pentru nadialupu567):

Nu incurc nimic, am mentionat mai sus, amblele Yazz si Yasmin sunt interzise pe 3 contiente, din cauza miilor de morti in randul femeilor care le-au folosit.
Un medic care recomanda medicatie interzisa femeilor, nu este interesat sa te vada pe tine sanatosa, dimpotriva, cu cat esti mai bolnava cu atat este mai prospera afacerea lui, ca te duci mai des la consultatie.
Exista informatie pe internet despre aceste anticonceptionale, despre mortea miilor de femei, despre cat de rau fac si cat distrug si tu crezi ca-ti vrea cineva binele?
Nici un anticonceptional nu este sanatos, fiindca suprima ovulatia, lucru total ne-natural si ne-sanatos, actionand masiv asupra hormonilor femeii, de aceea se ajunge dupa 40-50 de ani sa faci cancer mamar sau ovarian.
Folositi prezervativul sa va protejati, ca nu are efecte secundare pentru nimeni, apoi nu musca, nu doare, nu mananca pe nimeni de pasarica sau cuc si costa infinit mai putin, decat niste pastile scumpe si otravitoare precum anticonceptionalele.
informatia exista pe internet, in special pe site-urile medicale straine, dar la romani functioneaza cu succes radiosantul si se da crezare mai mult unei prietene, vecine, colege de servici decat stiintei.