| seena8616 a întrebat:

Buna!
Am luxatie de rotula si tot citeam ca dupa soaterea ghipsului o sa merg schiopatand o luna de zile chiar mai mult. Este adevarat?
Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| TaviSMURD a răspuns:

Cine ti-a zis asta ori e tampit ori a vrut sa-si bata joc de tine. Nu mergi schiopatand dar in prima zi vei simti o usoara durere un inconfort pentru ca piciorul e liber cum s-ar spune nu mai e sustinut in ghips si suporta o greutate mai mare dar e normal trece repede. Succes oricum.

1 răspuns:
| AMa19 a răspuns:

Poi prima oara cand o sa calci pe acel picior cu probleme, este adevarat ca o sa fie mai greu, dar te vei obisnuii cu timul, incerca sa mergi cat mai mult, dar ai grija sa nu fortezi piciorul si sa mergi cat mai drept. mai intai incepi cu primii pasi cat mai drepti, apoi continui, dar cand simti ca te doare si nu mai poti, te opresti, ca daca iti fortezi prea tare piciorul o sa fie rau de tot. Succes si insanatosire rapida, sper ca ti-am putut fi de ajutor. Pa, pa pwoop :*. Funda big grin?