| maria2228 a întrebat:

Buna! Am mancat de dimineata un pachet belvita, o portie de ovaz cu lapte de migdale fara zahar si afine (un bol mai mic decat cel clasic) si apoi am vazut un iaurt cu 2% grasime si am poftit la el asa ca l-am mancat. Este bine ce am mancat in dimineata asta intr-un deficit caloric?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Da, multa sanatate esti perfectă.

| Violleta2022 a răspuns:

Cum sa fii in deficit caloric, cand ai mancat o gramada de calorii de la atatea cereale?
Vrei deficit caloric, mananca doar un iaurt simplu cu 2% grasime si max. 2 lingui de afine, fiind mai mult decat suficient pentru micul dejun.

| yooshi a răspuns (pentru Violleta2022):

Da iubita asa, promoveaza infometarea și eating disorders bravo

| Violleta2022 a răspuns:

Daca vrei sa slabesti, cerealale, painea, fainoasele, foitajele NU au ce cauta la nici o masa.

| sierra1 a răspuns:

Să-ți fie de bine!

| xerxes1 a răspuns:

Hraneai o saptamana doi somalezi cu ce ai mancat la mic dejun.

| dinaprilie a răspuns:

F bine. aprobam!