| Izzy141 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru! In 3 saptamani am banchetul si as vrea sa mai slabesc ceva. Am 15 ani, 60 kg si 1, 62 inaltime. In primul rand pot spune ca nu imi plac manacarurile de la fast-food deci nu-mi spuneti chestii de genul: lasa-te de shaorma. As vrea sa stiu cum sa fac sa slabesc mai repede macar 3-4 kg pana atunci. Incep sa tin un regim dar dupa o anumita perioada uit complet si mananc si ceva dulce... As vrea sa imi spuneti cum pot slabi usor si repede. Seara fac 100 de abdomene. Dau funda pentru cel mai bun raspuns si multumesc anticipat! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| JustmeV a răspuns:

Si eu am exact problema ta. Am inceput de doua saptamani si ceva sa mananc doar de doua ori pe zi pe saturate si sa alerg mult. Se vad rezultatele happy.
P.s. Esti frumoasa oricum!

| simomih a răspuns:

Renunta la carbohidrati(paine, paste), la dulciuri, sucuri, zahar si prajeli.Incearca sa mananci carne slaba(de pui, curcan, peste) sa fie fiarta, la cuptor sau la gratar sa nu fie prajita; oua fierte (nu mai mult de 4 pe sapt.); branzeturi si lactate cu sub 1% grasime, chiar 0%dc. se poate; legume, fructe de preferat proaspete, ceaiuri..il recomand pe cel verde, 1, 5-2 l apa plata zilnic. Poti inlocui painea alba cu cea integrala si pastele la fel. daca nu poti renunta la ele.Iti recomand ca fructele sa le mananci in prima parte a zilei si nu mai mult de 3/zi.De asemenea sa nu mananci cu 2-3 ore inainte de culcare.Mult succes! Sper sa ajungi la greutatea dorita!:*

| simomih a răspuns:

Iti recomand sa alergi dimineata in jur de 30 de min. daca nu macar sa mergi 30 de min/zi.Te poti inscrie si la sala sau la diferite sporturi.Sigur vei reusi!

| PetrisorEfrem a răspuns:

Sincer...am primit sfatul acesta de la o persoane si foarte multe altele au reusit sa slabeasca urmandul, chiar si eu...mananca lamaie foarte des, lamaia taie grasimile si nu permite sa se acumuleze nimic, poti manca orice doresti daca intre timp mananci lamaie.
o poti stoarce in apa (o lamaie la 2 litri de apa), o poti manca cu zahar (nu prea mult ca dai in diabet), poti sa iti faci dimineata ceai si sa pui lamaie...etc
Ideea e ca slabesti in mod natural, nu prin infometare si foarte sanatos...ea contine foarte multe vitamine.Succes
Funda?

| Izzy141 explică (pentru PetrisorEfrem):

Si lamaia mananc inainte sau dupa masa? big grin

| lordofsin a răspuns:

Buna, sincer sa fiu pot sa-ti recomand mai multe diete, dar cred ca ceea mai buna ar fi urmatoarea: http://www.diete-deslabit.ro/dieta-de-slabit-cu-efect-rapid/
Poti sa te mai uiti pe site si vei gasi si alte diete cu efect rapid si asa mai departe.