| Andreutssssa a întrebat:

Bună.Am mari probleme la stomac, când inghit simt o durere cam in piept, si cand trag aer la fel..cred ca e la intrarea in stomac ceva. Durerea sta asa,si cand inghit sau trag aer in piept ma doare si mai tare.

Scuze categoria, stiu ca a cea mai vizionata.

P.S:Urmeaza sa ma duc la doctor, dar as vrea niste idei ce am.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| fundrive78 a răspuns:

Cel mai bun raspuns tot de la medic ai sa il obtii. Poate iti face si o endoscopie, s-ar putea sa ai ceva la esofag nu neaparat la stomac, mai ales daca te-ai fortat sa regurgitezi sau ai vomat in ultimul timp. Du-te la medic nu este de gluma durerea ar putea avea cauze multiple poate fi chiar si inima cea care iti face probleme. Ai grija de tine si sa auzim de bine. Sanatate multa!

| Andreutssssa explică (pentru fundrive78):

Nu am vomitat deloc.O să mă duc la doctor, dar am vrut o idee!
Multumesc tuturor

4 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Mai bine intrebi un medic. Intra aici >> http://www.assb.ro/ si vorbesti online cu un medic;)

| fundrive78 a răspuns:

Este bine ca nu ai vomat, multe fete in ziua de azi sunt disperate din cauza siluetei si isi provoaca singure voma. Mergi la medic si insista, nu pleca nelamurita, daca nu gaseste nimic la aparatul digestiv (esofag, stomac etc.) insista sa ti se faca un EKG (o electrocardiograma) sa vezi cum stai cu motorasul happy sa speram ca nu e nimic. Sanatate si numai bine!

| AlinnaAly a răspuns:

Buna! Nu am idee ce poti avea, dar in orice caz nu este posibil sa ai ceva la intrarea in stomac. Pana mergi la medic, incearca sa nu faci mare efort, relaxeaza-te si stai in pat. Multa sanatate!