| CeziDirectioner a întrebat:

Ajutor! Simt o durere puternică între stomac și piept! Nu știu ce e, mă doare de azi-dimineață și nu pot să dorm! Nu mă doare imediat după ce iau o gura de aer. Durerea vine când vrea ea. Ba mă doare pe la sfârșitul coastelor (în jos), ba în piept. Nu știu ce să fac! E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Cu sfaturi de aici nu te vindeci.Mergi la control la un medic.

| giony54 a răspuns:

Sa mergi urgent la un medic pentru ca se poate sa fie o angina pectorala sau un ulcer.

| elenicaelenutzaelena a răspuns:

Buna! si eu am patit ceva asemanator dar nu pot sa iti spun ceva concret fiindca nu sunt medic dar poti merge la un medic fiindca numai el stie exact ce sa iti dea. Funda?

| futuredoctor a răspuns:

In cosul pieptului? Adica sub stern (epigastru)? Din ce vad aici, e o durere radianta?

Poate fi orice... de la un semn al apendicitei si pana la o nevralgie. Daca cumva migreaza durerea in zona inferioara dreapta (in fosa iliaca, daca stii unde-i, http://www.medicina101.com/simptome-apendicita-acuta/, s-ar putea sa fie inceput de apendicita. In orice caz, ar fi bine sa te vada un medic. Daca durerea nu dispare in 2-3 ore, du-te la urgente.