| DeepInDarkness a întrebat:

Am nevoie de o dieta care ati folosit-o voi si ati reusit sa slabiti cu ea, nu luate de pe net copy-paste si na raspuns....Si cam in cat timp ati slabit si cat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Nu am tinut diete dar am reusit sa slabesc renuntand la paine, la masa de seara, dulciuri, fast food si plimbari

| AndreeaZyzy a răspuns:

Eu nu tin diete pentru ca am acut bafta sa siu din gena cu un „ mijloc de viespe '' dar cea mai buna prietena a mea era supraponderala asa ca a apelat la mine sa slabeasca, a inceput sa alerge sa faca tenis, abdomene si toate astea fara sa se infometeje. Asa ca eu i-ti recomand sa practici mult sport.

| Bbiiii a răspuns:

Ziua 1:
- se consuma doar fructe, cu exceptia bananelor si strugurilor, in orice cantitate. Se poate manca amestec de fructe la orice ora.
Ziua 2:
- se consuma doar legume, conservate, fierte sau crude - spanac, fasole verde, varza, mazare, cartofi, rosii, castraveti, etc.
Ziua 3:
- se consuma doar lactate - lapte degresat, iaurt degresat, branza degresata, cascaval, etc.
Ziua 4:
- se consuma doar carne la gratar sau fiarte - piept de pui, carne de rata, etc.
Ziua 5:
- se consuma doar peste la gratar sau fiert.
Ziua 6:
- se reia ziua 1, cand se consuma doar fructe, in combinatie cu ziua 2, cand se consuma doar legume.
Ziua 7:
- la alegere, se reia o zi din cele 6 precedente.
Atentie! Aceasta dieta este recomandata a se repeta o data pe luna, in asociere cu un program sportiv de dificultate scazuta, iar in restul timpului este necesar un regim alimentar sanatos.
AM SLĂBIT 2 KG INTR-O SĂPTĂMÂNĂ!