| DenisaNice a întrebat:

Buna am nevoie de putin ajutor, nu stiti cum pot sa scap de pofta de mancare...nu sunt eu grasa dar nu imi place cum arat.Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Adry05 a răspuns:

Compune-ti ziua din 3 mese principale si in rest gustari.La mese mananca doar sa-ti treaca senzatia de foame, nu sa fii satula de sa te doara burta. La gustari, mananca un fruct, un pumn de nuci sau migdale, un iaurt simplu cu cat mai putina grasime. De fiecare data cand ti-e foame si ai depasit aceste mese/gustari, bea putin chefir sau un pahar mare de apa sau mananca un fruct.

| DenisaNice explică (pentru Adry05):

Multumesc mult de sfat...am sa incerc!

| Adry05 a răspuns (pentru DenisaNice):

Oricand. :*