| TheAngelInPink a întrebat:

Am nevoie de un sfat. (Doar fete)
De joi tot imi este putin rau si ma doare burta jos. straight face
I-am zis mamei si mi-a zis "Pai. Cred ca poate o sa iti vina ciclul, ia-ti un tampon la scoala"!
Oare chiar poate sa imi vina?
Apropo: Si durerea asta de burta trece. Dupa iar incepe dupa iar trece.:O

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| inconscient a răspuns:

Da, se poate. La mine asa s-a intamplat, adica am avut dureri de burta, de cap, putin de spate, cateva ameteli chiar in dimineata aceea...Asta ar fi prima oara, nu?
Chiar s-ar putea. Mama ta stie mai bine! Stai linistita, ceva grav oricum nu e! Bea un ceai de musetel si incalzeste niste sare intr-o batista si pune-o pe burta, nu neaparat in locul in care te doare.
In caz ca iti vine, succes si nu te speria!

| TheAngelInPink explică (pentru inconscient):

Multumesc.:*

| inconscient a răspuns (pentru TheAngelInPink):

Cu multa placere, scumpo! kiss

6 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Posibil sa iti vina ciclul

| Fatamuntilor a răspuns:

Mama ta are dreptate, si ma bucur ca ai intrebat-o pe ea inaintea noastra.Pastreaza un tampon la tine.
Pt durerea de burtica ia un analgezic.Sau pune o sticla cu apa calda pe locul respectiv.

| Gesara a răspuns:

Nu e 100% si mie mi s-a intamplat si nu mi-a venit ciclul. Dar este posibil e un simptom.

| Macabre a răspuns:

E posibil sa fi racit la ovar. big grin
Incearca sa te legi cu ceva acolo, cu o bluza, dar strans, si sa stai linistita.