| Marcelusha12 a întrebat:

Am nevoie urgent de ajutor. Port aparat dentar fix.Si pe arcada de sus mi sa dezlipit un bracket.El se tine de sirma.Caror riscuri ma supun faca il las asa pina la urmatoarea vizira la ortodont, care este peste 2 saptamini? Plizz ajutati-ma. Funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PeFuga a răspuns:

Poate doar sa cada si sa platesti recolarea sa sau inlocuirea daca il pierzi. Tratamentul ortodontic nu va fi afectat... Cel mai bine suna la cabinet si intreaba daca nu poate sa te vada medicul mai devreme sa iti lipeasca ala si activarea sa o faci peste 2 saptamani cum era programat initial. Daca nu te jeneaza, nu ai de ce sa iti faci griji happy