| MudaHeg a întrebat:

Am o durere ușoară în gât, dar nu apăsătoare. Menționez că nu ies nicăieri, doar fratele meu iese uneori la plimbare, dar ne aflam într-un sătuc din Botoșani. Mama mea merge la oraș, uneori, pentru cumpărături, dar poartă mască și când vine se spală pe mâini. Imi este foarte frică, credeți că ar putea fi altceva? Mi-e frică să merg la spital, poate iau de acolo virusul și nici nu vreau să-mi expun familia și nici nu am bani pentru un test.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Durerea in gat poate fi si de la o inghetata, sau un suc rece.
Daca nu faci febra nici nu are sens sa-ti faci griji.

| Lowkee a răspuns:

Off... pai daca il luai, il luai tot de la familia ta, - pentru ca tu nu iesi - deci nu tu iti expui familia.
Daca n-ai ceva grav, nu are rost sa te duci la spital. Ia-ti temperatura, ca ala e cel mai comun simptom.