| Playboyx a întrebat:

tocmai m-am intors recent din Libera in urma cu 2 saptamani unde am lucrat ca electrician acolo si de ieri am urmatoarele simptome, a inceput ca o durere de cap apoi varsaturi, febra, diaree, dureri musculare groaznice si uneori imi curge sange din nas, am intrebat pe cineva si mi-a spus ca e doar o simpla raceala dar eu n-am mai patit asa si ma simt ciudat, desi au fost cateva cazuri de ebola in tara unde am lucrat eu dar eu n-am luat contact cu oamenii aia, sunt din Iasi si mi-e frica sa ma duc la doctor ce credeti ca as putea sa am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Cred ca ar fi cazul sa te adresezi medicului de familie ori direct la urgente...
Nu amana ca pare destul de grav...
O seara bunahappy

| mihaibrasov a răspuns:

Deci tu chiar vorbesti serios? Sau faci misto de noi? De ce nu ai aparut la stiri pana acuma daca esti suspect?

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibrasov a răspuns (pentru Playboyx):

Te cam dai singur de gol... Din intrebarile pe care le-ai mai pus nu pari sa ai mai mult de 16-18 ani, daramite sa lucrezi ca electrician in Liberia... Sa fim seriosi.

| thealchemist a răspuns:

Are you *** serios?
fugi imediat la spital si pe drum spune-ne prin ce autobuze si magazine ai umblat ultimele 2 saptamini, sa stim daca am fost prin aceleasi locuri si daca exista riscul sa fi luat Ebola.

Răspuns utilizator avertizat
| mihaibrasov a răspuns (pentru Playboyx):

Daca chiar ai Ebola (eu sper sa glumesti totusi, sau sa fie raceala)... ai infectat si juma de oras.

Răspuns utilizator avertizat