| Mariab94 a întrebat:

am o intrebare ati folosit pastile pentru slabit? ce imi recomandati cu incredere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu,nu recomand asa ceva vreodata sa folosesti, pentru ca nu exista pastile de slbit acele pastile anuleaza foametea drept raspuns creierul arde putine grasimi si cand vei renunta la ele te vei ingrasa mult, practic isi distrugi organismul
fa sport alearga, plimbate prin oras, manca sanatos va vi ok

| Fatamuntilor a răspuns:

FARA pastile de slabit!
Au fost dovezi in care aceste pastile sau facut rau.
Dieta +miscare si asta la sfatul unui medic nutritionist!

| Madayna a răspuns:

Nu lua pastile de slabit sub nici o forma, trebuie sa slabesti sanatos si sa te mentii pe viitor, nu sa te ingrasi la loc, si in pluc pastilele sunt foarte nesanatoase, te poti imbolnavi.
Mananca sanatos, putin si des, lichide multe ( apa in principiu sau ceai) si sport.

| einenebun23 a răspuns:

Nu ti-as recomanda absolut nimic pentru asa ceva. Majoritatea sunt niste prostii care pot agrava starea de sanatate. Daca vrei sa slabesti mai bine tine o dieta.

| LoveTenis a răspuns:

Nu am folosit pentru ca cele mai multe iti fac si mai mult rau nu numai ca ii consumi bani si nu te ajuta cu nimic unele iti pot crea si probleme de sanatate! Mai bine ai consulta un medic care sa iti dea o dieta sa slabesti sau daca nu fa cel care nu are cum sa dea gresi si nu a dat niciodata! Sportul! Nu iti strica niciodata si sanatatea nu ti-o strica ba din contra te si ajuta! Dar nu uita la totul exista prea mult strica! Daca ai sa zicem 65 de kg nu ai de ce sa slabestiwinking. Bafta! :*