| bestboy a întrebat:

Am o intrebare care ma framanta de ceva zile.Am facut zilele trecute sex cu prietena mea pentru prima data.Eu eram virgin, ea nu.Am folosit prezervativul la inceput, dupa ce am terminat l-am scos, dar dupa 10 minute am inceput din nou, data aceasta fara prezervativ. Exista sanse sa fi ramas un spermatozoid si in contactul sexual sa intre in ea? Va rog sa imi raspundeti cat de repede pentru ca sunt nelinistit in aceasta privinta.Multumsc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Intre cele doua contacte trebuia sa te speli pe organele genitale, insistand in santul balano-preputial si pe scrot cu multa multa apa si sa urinezi. daca nu ai facut-o, au ramas milioane de spermatozoizi si al doilea contact sexual este echivalent cu unul neprotejat cu ejaculare. Daca ai facut-o, ramane riscul de sarcina datorat lichidului preejaculator (intre 4 si 27%, in functie de perioada ciclului menstrual in care se gaseste).

Abh
| Abh a răspuns:

Da, sunt mari sanse sa ai probleme fiindca pe uretra raman multi spermatozoizi dupa ejaculare. De ce nu ai folosit prezervativ si la al doilea contact sexual? Depinde in ce perioada a ciclului a fost partenera ta, poate scapi.

| CarmenR a răspuns:

Da este posibilitatea. Eu zic ca ea sa faca un test de sarcina http://www.qbebe.ro/......de_sarcina

| Dragosgan a răspuns:

Cica, tu erai virgin, ea nu.Bine mai, fai sex cu toate curvele si sa vezi ce iese.

| Dragosgan a răspuns:

@Спинесхиверс, nu e un raspuns la misto. e o parere a mea si ma intreb cum sa faci sex cu o fata care poate au folosit-o multi alti barbati si tu nici macar sa nu te gandesti la cea ce faci...

| Gizăz a răspuns:

@Dragosgan: Dacă ce ai scris nu e pus la mișto atunci ai titlul de cel mai imbecil și superficial user de pe saitul ăsta de când intru eu.

| johniy23 a răspuns:

Be scared devil se poate sa fii ramas multi spermatozoizi ca sunt mii si minusculi. laughing

| Georgiana05 a răspuns:

Ea daca nu a fost virgina, trebuia sa fie mai precauta.Ca poti spune ca tu nu stiai.In fine.Depinde si cati ani aveti.
Acum nah.Mai asteapta o zi, 2, si ori cumparati un test de sarcina, ori o duci sa faca un control.

| AdRiAn29DarK a răspuns:

Ce senzatie e?laughing can faci s**

| Vlaicu_5733 a răspuns:

Aoleu.Nu e bine.Nu inteleg dc toti baietii isi scot prezervativul la final.Nu va ganditi ca va puteti lasa prietena gravida?

| Vlaicu_5733 a răspuns:

Bah dc va grabiti sa faceti sex?
Nu puteti astepta.Si chiar daca faci dc Dumnezeu va scoateti prezervativele?