| DiBianca a întrebat:

Buna
Am o intrebare care ma framanta pentru femei..Este legat de zona inghinala.
De cativa anisori (si pe cand eram fata mare) imi apareau rar mici bubite in zona inghinala ca niste cosuri.
Ieri am avut o mica mancarime in zona inghinala iar astazi am observat ca la lombarul din stanga (imi cer scuze daca gresesc, ma refer la acele doua parti intre care este in mijloc clitorisul) am un fel de punguta inauntrul s-au care mi-a provocat mancarimi.
Mentionez ca nu am facut sex neprotejat si nu este prima oara in care mi se intampla..Acestea disparand dupa 2-3 zile.
As vrea sa stiu daca mai sunt femei care patesc la fel si ce sunt cu aceste bubice si "pungute" de fapt.
Multumesc, dau funda.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Lombar este intotdeauna legat de zona lombara, ce despre care ai invatat la facultate.
Nu stiu exact la ce te referi, dupa descriere pare ca te referi la o labie, dar atunci nu vad legatura cu zona inghinala.
Probabil ai o infectie locala (vulvara, eventual extinsa inghinal). Trebuie sa te vada un dermatolog. Acele bube de care zici sunt pur si simplu niste infectii locale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Ce lombar?
Sunt labiile mici si labiile mari acoperite de fire de par.
Du-te la medic, poate fii orice, de la infectii pana la alte boli.
Te pup!

| andru10best a răspuns:

Mai bine mergi la un control ginecologic, mai ales ca zici ca se intampla de ceva timp.

| AndreeaIonela a răspuns:

Poate e doar o iritatie sau poate fi o infectie. pastreaza igiena zilnic iar daca dupa cateva zile nu dispar sau se agraveza consulta medicul