| Tcaciuc_Andreea_1983 a întrebat:

am o intrebare ..De cateva zile cand casc imi pocnesc urechile foarte deranjant.Ieri stateam la masa si mi-au pocnit si chiar m-au durut ..Azi dimineata din nou am cascat si mi-a pocnit urechea si s-a astupat, ma simt foarte incomod mai ales ca e doar o ureche (cea stanga). Help me!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Unul din motivele pocnetelor in urechi, poate fii tensiunea arteriala marita!
Mergi la medic si fa-ti un control de urgenta, ca nu-i de glumit cu aceste cazuri.

| iulian1302 a răspuns:

Buna. Exista posibilitatea sa ai o forma de otita care daca o ai trebuie, de urgenta, tratata. In schimb, exista si alte cauze pentru care sa simnti acele simptome pe care le simnti. Recomandarea mea este sa mergi la un consult de specialitate ORL in vederea diagnosticarii si prescrierii unui tratament adecvat.