| kiatres56 a întrebat:

Buna,am o intrebare, e normal sa ai sfarcurile sensibile inainte de venirea mesntruatiei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Sensibilizarea sfarcurilor in perioada premergatoare pornirii menstruatiei este apreciata ca fiind o stare de regula ''normala'' care se producedin cauza modificarilor hormonale aparute in intregul organism al femeii si cu precadere in tesutul situat in zona aureolei mamare si a mameloanelor (sfarcurile) sanilor. Sanatate!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E absolut normal sa ai sfarcurile sensibile ( in general sunt) ca doar suntem fete. la menstruatie simti oricr durere mult mai intens decat normal
Plus cand faci sex e cam acelasi lucru sunt sensibili sanii ( sfarcurile mai ales sunt zone extrem de excitante ^-^

| Valentin52 a răspuns:

Da este normal.

| MateiVirginicaDegetzica a răspuns:

Am si eu o intrebare, esti normala?