| Zamfir_Liliana_1993 a întrebat:

Buna, am o intrebare!
Iau anticonceptionale midiana si din graba, greseala am luat alta pilula, trebuie pilula nr 6 si am luat nr 10 sad! Ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Claxon987 a răspuns:

Nu e grav, doar sa nu faci frecvent aceasta greseala, nu e mare diferenta intre pilule. Ia pilula 6 maine apoi pe celelalte in continuare. Dar oricum ca regula generala anticonceptionalele aduc multe dereglari daca le iei pe termen lung, e nevoie de atentie