| MALINA16032000 a întrebat:

Bună,am și eu o intrebare la fetele care folosesc anticoncepționalele MiDIANA, ați luat în greutate, și dacă da, cam câte kg?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca ai luat in greutate inseamna ca anticonceptionalul respectiv ti-a afectat drastic sistemul hormonal si este cazul sa intrerupi si sa nu mai folosesti niciodata anticonceptionale, fiindca la tine produc dereglari hormonale grave, care in viitor pot duce la obezitate, diabet, chisturi ovariene, fibroame uterine sau chiar tumori ori cancer.

| MALINA16032000 explică (pentru Violleta2022):

Bună Violleta2022, mie mi le-a prescris ginecologul, din cauza ca am un chist pe 4, 5 cm, și mi le-a prescris ca tratament timp de 6 luni, am câteva zile de când am început sa le iau, mai precis din prima zi a menstruației, dar totuși voiam sa știu de la fetele care le folosesc, dacă au luat în greutate de la ele

| meli120 a răspuns:

Buna,
Eu am luat deja 48 de pastile si nu am luat in kg.
Tot 6 luni trebuie sa iau pentru chist.