| popescucarmen43 a întrebat:

Unghiile cu gel se pun dupa forma si dimensiunea unghiilor? o prietena mi-a zis ca dupa forma unghiilor imi poate pune doar marimea 1...si sunt prea mici marimea 1..si cica dupa o luna se dau jos tot.acolo unde le am pus si imi ia tot atata cat dau pe ele.e adevarat ca se pun marimile dupa forma unghiilor?

Răspuns Câştigător
| BeSmart17 a răspuns:

Poti sa ti faci orice marime vrei! Este un fel de sablon pe care il pui pe unghie si pui gel..intre timp gelul se usuca la lampa UV si sablonul se ia jos si ramana unghia mare! doar daca vrei poti sa tii faci mici

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i adevarat, fetita aia habar nu are!
Se pot face orice forma si lungime doresti, asta este frumusetea la gel si acrilic, ca se pot pune tipsuri de plastic si pe ele se pune gelul (ori acrilicul) si le poti face cat de lungi vrei tu, sau ce forma vrei tu.

Uite aici un filmulet care iti arata cum se aplica tipsurile si cum se aplica straturile de geluri/ sau acrlicul (diferenta este foarte mica intre cele 2 prafuri) si cum se finalizeaza, dand orice forma si lungime doresti.

https://www.youtube.com/watch?v=mS_3WjJxXn8

Frumusetea este ca, poti sa ai unghii roase din carne, dar cu tipsuri si acrilic sau gel, sa-ti faci cele mai frumoase unghii in doar 1 ora.

| popescucarmen43 explică (pentru Violleta2022):

Nu vreau tipsuri. vreau doar cu gel

| Violleta2022 a răspuns (pentru popescucarmen43):

In cazul asta, nu ai prea multe variante, decat lungimea si forma unghiei pe care o ai deja.

| Justme111 a răspuns:

Da. Pentru ca sunt persoane care au unghiile mai mici.

| Arimoshi a răspuns:

Da dar poti sa incerci si alta marime

| nuivoiesăspun a răspuns:

Bună! Nu e adevărat ce ția zis. În plus ce relevanță are ce formă au unchiile tale naturale dacă tu vrei să-ți faci construcție cu gel? Poți să-ți pui orice mărime și să-ți faci orice formă vrei.
Eu îmi tot pun unghii de câțiva ani, îmi schimb forma oricând.
E adevărat că ele trebuie refăcute la 3-4 săptămâni pentru că îți cresc unghiile și se vede urât la cuticulă.

| popescucarmen43 explică (pentru nuivoiesăspun):

Buna! asta era si ideea... unghiile cu gel sa fie un fel de scut impotriva roaderii unghiilor mele naturale... vreau sa le port cat timp vor creste unghiile mele naturale.