| Crinela a întrebat:

Am o intrebare pentru ca sunt foarte nelamurita. Este prima data cand sanii ma dor dupa terminarea menstruatiei si nu inainte. De regula, am o menstruatie regulata dar luna aceasta mi-a venit mai putin cantitativ, dar 8 zile si inainte cu 4 zile de termen. Problema a fost ca doar 3 zile din cele 8 a fost rosie, in rest maronie sau neagra. De 2 saptamani dorm doar 2 ore pe noapte. Ma deranjeaza foarte tare acea durere de sani care a aparut doar dupa menstruatie. Tin sa precizez ca inanite de menstruatie, am inceput un tratament cu 2 antibiotice puternice pentru acnee. Sper sa imi dati un sfat. Va multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| christall a răspuns:

E posibil ca antibioticul sa aiba vreun rol, dar cel mai bine si pentru linistea ta sa mergi la un ginecolog.