| Alexandruuu88 a întrebat:

Buna,am o intrebare pentru ce i care se pricep.Nu vreau răspunsuri genbig grinu te la medic..de câteva zile la contact sexual,ma doare testiculul stâng. Durerea iradiază pana la burta, mai jos de buric in partea stângă. M am gandit la hernie inghinala, dar mai de mult am fost palpat de un medic si a zis ca nu e hernie.In partea stângă ma doare de multa vreme, nimeni nu mi-a zis cauza. Legat de testicul ma gândesc la varicocel/hidrocel nu stiu ce sa zic, o părere?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Sexul sau masturbarea în exces Îți pot da senzațiile astea de durere. Mergi la medic și spune ne după cum ce este și cum mai este dar tine cont și de ce am zis eu! Bine?

7 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Daca in copilarie te-ai lovit in zona aceea, astazi dupa ani de zile este posibil sa apara infectie, puroi sau ceva de felul acesta. Nu am avut probleme eu, dar cunosc un caz. Numai dupa operatie i-a trecut durerea.

| 1231242 a răspuns:

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.

| AndreiWeisz a răspuns:

Sa vedem, incercam sa inteleg logica ta de balta...Ai o problema clar medicala pe care ghici cine o poate rezolva...Da! Un medic! Nu, tu nu vrei sa mergi la medic. In schimb, crezi ca daca vei intra pe TPU unde poate si tanti Floarea si tiganca care da cu matura in fata scarii blocului sa-si dea cu parerea, chiar in probleme de natura medicala, miraculos, vei afla raspunsul. Chiar si daca printr-o minune afli raspunsul, ce-ti propui sa faci? Te vei trata singur? O sa iti prescrii singur medicamente? Unii oameni din ziua de azi n-au minte ba, jur.

| Alexandruuu88 explică (pentru AndreiWeisz):

Voiam doar o parere, nu are rost sa raspunzi daca nu stii, te bagi si tu inseama asa..random

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Incerc sa iti explici ca ceri o parere in locul gresit. Nimeni de aici probabil ca nu e medic.

| Alexandruuu88 explică (pentru AndreiWeisz):

Nu contează, nici eu nu s medic, dar mai stiu una alta...

| AndreiWeisz a răspuns (pentru Alexandruuu88):

Sunt student la medicina, posibil sa stiu mai mult decat una alta, dar chiar si asa, nu ma bag cu pareri medicale pe TPU, nu mi se pare ok.