| NowForYou000 a întrebat:

In urmă cu aproximativ o lună mi-a fost rău de la 2 pastile luate pentru a calma durerea de măsea, iar la scurt după ce le-am luat pe acestea, a mai luat și o altă pastiluta ce conținea cafeina(era pentru a-mi da energie). O oră mai târziu mi-a fost foarte rău, aveam febra (nu foarte mare), ameteli, frisoane și parca imi pierdeam conștiința, iar asta a durat câteva zile. Eu fiind fumator, în zilele acelea nici n-am mai putut fuma. Am crezut ca a fost de la acele pastile stările, dar acum cateva zile cand mă aflam în Lidl am început să mă simt la fel, deși n-am mai fumat si n-am mai luat nimic. Am simtit un val de căldură în picioare și parcă pierdeam contactul cu realitatea. Cand am fumat la fel, de la primul fum parca încep să mă panic si imi pierd constiinta. Din motive personale nu pot ajunge la medic momentan, de aceea va intreb pe voi. Ce mi se întâmplă? Sa fie oare epilepsie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| LPCTSTR a răspuns:

La epilepsie faceai mai rau, poate o alergie, poate supradoza, poate orice... mergi la medic si fa analize.

| NowForYou000 explică (pentru LPCTSTR):

Dar cand incerc sa aprind o țigară de la primul fum mă simt astfel : ametesc, simt un val de căldura, si apoi parca nu mai sunt constient. Asta de la ce e? Ultima oara cand am fumat, m-am ridicat brusc si fara sa vreau de pe scaun si imi întrebam prietenii ce se întâmplă cu mine, ii întrebam unde sunt, simteam ca adorm, mi se inmoia picioarele si imi da panică automat. N-am mai auzit pe nimeni sa pățească asta de la fumat, la mine ce se întâmplă?

| LPCTSTR a răspuns (pentru NowForYou000):

De la anemie pana la scleroza sunt destule, mergi la medic, fa analize ca pe TPU nu gasesti doctori neurologi.