| Kairaanne a întrebat:

Buna, am o întrebare!
Vreau doar câteva sfaturi!
(13 ani, 40 kg, 1, 54)
La școală la ora de sport la handball am făcut o răsucire și a inceput sa mă doară genunchiul. Când am ajuns acasă a pocnit precum îl miscam.
Ziua următoare am mers la doctorul de familie mi-a spus ca am entorsa la ligamente genunchi.
Mi-e frica sa nu fie altceva.
Nu îl pot indoi, doar puțin!
Mă doare rău. Nu e învinețit deloc...
Un sfat va rog! Poate fi altceva?!
*Entorsa ligamente genunchi*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| crysty1222 a răspuns:

Daca durerea nu scade in 2-3 zile fugi la medicul de familie sa-ti dea trimitere la un medic ortoped, el stie cel mai bine ce e de facut.