Întrebare recomandată | Rox1234 a întrebat:

Am o mica mare problema ca sa zic asa.laughing Am probleme cu oxiuri, mereu am si imi apar destul de multi si nu stiu de la ce ii iau pentru ca urmez o igiena destul de stricta. Atunci cand urinez o fac des si cu sange, dar nu firisoare ci chiar mult sange observabil si asta ma sperie. Aproape ca e un chin pentru ca am niste usturimi ingrozitoare. Nu stiu daca e de la oxiuri si au migrat spre zona asta sau de la o pur si simplu infectie urinara. Deci ce pot face? Sa ma duc la control? Am pofta de mancare dar mai putin, sunt nervoasa mai tot timpul, dar nu am febra sau dureri lombare si ma sperie mersul la medic..Nu stiu de ce.:c Are cineva vreo idee despre ce as putea avea? Macar un raspuns in mare.Dau funda, multumesc frumos happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Parazitul migreaza aberant putand afecta structuri aflate la distanta precum prostata si uretra( canalul care face legatura intre vezica urinara si exterior). Daca medicul urolog confirma, inseamna ca au aparut complicatiile bolii.Du-te la medic!---- in functie de evolutia bolii si a starii de sanatate se pot consulta si gastroenterologul, ginecologul, urologul sau medicul infectionist, pentru a se realiza un tratament cat mai complex si complet.

| Rox1234 explică (pentru alessia5158):

Ok multumesc mult de sfat happy

| alessia5158 a răspuns (pentru Rox1234):

Cu placere!

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi detalii în răspunsurile pe care le-am dat la linkul :
http://www.tpu.ro/......de-15-ani/

Toate cele bune!

| Florentina9210 a răspuns:

Incearca siropul Nikvorm.

| Rox1234 explică (pentru Florentina9210):

happy sper sa functioneze.

| Florentina9210 a răspuns (pentru Rox1234):

Am auzit doar de bine de el!